Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Landskapsvård och Fornvård samt Strand- och vattenvård
Referensnummer: SBN 2023/62-40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av Landskapsvård och Fornvård samt Strand- och vattenvård är uppdelad i 4 anbudsområden. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden i upphandlingen.
Anbudsområden:
· Anbudsområde 1: Maskinell landskapsvård
· Anbudsområde 2: Motormanuell landskapsvård
· Anbudsområde 3: Fornvård
· Anbudsområde 4: Strand- och vattenvård
Se upphandlingsdokumenten för detaljer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Maskinell landskapsvård
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Motormanuell landskapsvård
Del nr: 2
Fornvård
Del nr: 3
Strand- och vattenvård
Del nr: 4