495836-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudstöd
Referensnummer: RS 2018-02637
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Huvudstöd till rullstolar, modulära sittsystem m.m.