2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem - Kompetensutvecklingsprojekt Länsstyrelsen i Gotlands län
Beskrivning: Länsstyrelsen i Gotlands län har flerårigt behov av att upphandla rådgivning och kompetensutvecklingsaktiviteter inom exempelvis Greppa Näringen, Ett rikt odlingslandskap mm.
Intern identifierare: 604-2626-24
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 77110000 Tjänster förknippade med jordbruksproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del