Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av kyl- och värmepumpsanläggningar
Referensnummer: UH-2020-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet består i årskontroller av kylmedia, underhåll, service, reparationer, samt eventuella utbyten av värmepumpar och kylanläggningar med mera. inom beställarens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service och underhåll av kyl-och värmepumpsanläggningar hos SigtunaHem, inklusive periodisk läcksökning för köldmedia. Reparations-och underhållsarbeten kan förekomma och avropas på förekommen anledning av SigtunaHem.