496032-2024 - Resultat
Sverige – Reservelektricitetsaggregat – Ramavtal reservkraftaggregat och tillbehör
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal reservkraftaggregat och tillbehör
BeskrivningRamavtalet omfattar reservkraftaggregat med tillbehör till bland annat kommunerna Avesta, Borlänge, Hedemora, Falun, Gagnef, Säter, Ludvika samt Räddningstjänst Dala Mitt, Västerbergslagens utbildningscentrum, Södra Dalarnas räddningsjänstförbund och bolaget WBAB med flera. Samtliga avropberättigade finns uppräknade i avtalsvillkoren. Fränst flaggas behov av mobila reservkraftsaggregat men även fasta aggregat kan behövas på sikt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93067:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem