496052-2017 - ÄndringSverige-Nyköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HemHD-Dialysmaskin samt Portabel HemHD-Dialysmaskin
Referensnummer: DU-UPP17-0100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser ramavtal på hyra av HemHD-Dialysmaskin med tillhörande mobil vattenrenare och hyra av portabel HemHD-Dialysmaskin i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.