496073-2018 - ResultatSverige-Borås: Asfalt
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltsmassor
Referensnummer: 2018-00051IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113620 Asfalt
II.1.4.
Kort beskrivning
Asfaltsmassor som hämtas av kund vid asfaltsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113600 Bitumen och asfalt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen