Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtarrangemang och växtskötselservice
Referensnummer: 138/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill du ansvara för växtarrangemang och växtskötselservice till Göteborgs Stad och samverkande kommuner?
Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling gällande Växtarrangemang och växtskötselservice.
Vill ert företag erbjuda tjänster som växtskötsel samt köp eller hyra av inomhusväxter till kontor och äldreboenden? Låter detta som en intressant affär för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen