Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplysningsdatabastjänster.
Referensnummer: 1618-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillgång till en webbaserad upplysningsdatabastjänst som innehåller aktuell information för personupplysning samt information om företag, fordon och fastigheter för myndigheter inom Sveriges Domstolar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72320000 Databastjänster, 72322000 Datahantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen