496208-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel - Campus Ultuna Green Innovation Park
Referensnummer: 22/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en entreprenad avseende drift (tillsyn och skötsel) och visst underhåll (planerat underhåll och avhjälpande underhåll) under barmarksperiod och snöperiod av i entreprenaden ingående utvändiga markytor (objekten eller områden). Under snöperiod ska Leverantören ha jour (vinterväghållningsberedskap) dygnet om.
För mer information om entreprenaden, se upphandlingsdokumenten.
Omfattning
Upphandlingen omfattar en entreprenad avseende drift (tillsyn och skötsel) och visst underhåll (planerat underhåll och avhjälpande underhåll) under barmarksperiod och snöperiod av i entreprenaden ingående utvändiga markytor (objekten eller områden). Under snöperiod ska Leverantören ha jour (vinterväghållningsberedskap) dygnet om. Olika typer av tilläggsarbeten kan komma att beställas, till exempel anläggningsarbeten.
Upphandlingen omfattar avtal med en Leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen