496209-2022 - ResultatSverige-Västervik: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal maskinhyra m.m.
Referensnummer: 22/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Beställarnas behov av att hyra liftar samt hyresmaskiner och verktyg m.m. inom det geografiska området Västerviks kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34310000 Maskiner och maskindelar, 34311000 Maskiner, 42000000 Industrimaskiner, 42600000 Verktygsmaskiner, 45510000 Uthyrning av kranar med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen