496211-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service kylanläggningar.
Referensnummer: KS2017-251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceavtal för årlig anläggningskontroll och avhjälpande underhåll samt jourinsatser under icke ordinarie arbetstid på kommunens kyl-, frys-, värmepump- och klimatanläggningar.
Inbjudan.
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Service kylanläggningar.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen