See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spolbilstjänster i rörledningsnät
Beskrivning: Upphandlingen omfattar spolbilstjänster i Tekniska verkens rörledningsnät inom Linköpings kommun och vid få tillfällen i Mjölby kommun. Beställaren utför i första hand avhjälpande av akuta stopp i Beställarens rörledningsnät i egen regi men är i behov av back-up från Leverantören för dessa akuta insatser.
Intern identifierare: 24/45
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: 24/45: Spolbilstjänster i rörledningsnät