496236-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tv-produktion
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TV- TEKNIK FÖR DIREKTSÄNDNINGAR ELLER INSPELNINGAR
Referensnummer: 21/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92221000 Tv-produktion
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser större produktionslösning innefattande såväl produktionsenhet som personal i samband med tv-produktion och sändning av Beställarens före-ställningar. Denna förhyrning gäller per tillfälle.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92111000 Film- och videoproduktion, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen