496252-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttjänster
Beskrivning: Ramavtal avseende arkitekttjänster för Helsingborgs stad. Uppdragen omfattar utredningar, ritningar och andra handlingar i ett byggprojekts olika skeden från förstudie till förvaltning och kan gälla ombyggnad, tillbyggnad, varsam renovering, nybyggnad
Intern identifierare: 553/22
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arkitekttjänster