Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av digital kommunikationsbyrå för nya intranätet
Referensnummer: 1433/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet med nya intranätet är igång och en första dellansering har skett. Nästa lansering planeras att ske 2021.
Upphandlingens mål är att säkerställa SFV:s befintliga och kommande behov av en en samarbets- och utvecklingspartner med fokus på hållbara och digitala lösningar för intranätet.
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en leverantör som kan ta sig an uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen