496342-2018 - PlaneringSverige-Lund: Städning och renhållning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård 2018 - RFI (ref 18/25)
Referensnummer: 18/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunförbundet Skåne ber aktörer inom lokalvårdssektorn att inkomma med synpunkter inför utformandet av upphandlingsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunförbundet Skåne önskar information från marknaden inför en framtida upphandling av lokalvård.