Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Postdistribution
Referensnummer: KLF 2018/1478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64110000 Postgång
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avser beställarens behov av postdistribution.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64110000 Postgång, 64112000 Posttjänster för brev
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen