496375-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar – Gipsprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGipsprodukter
BeskrivningUpphandling av gipsprodukter i form av olika typer av bindor, polstervadd, gips, polyesterförband och skenor med mera till ortopedklinikerna i Region Jönköpings Län
Intern identifierareRJL 2024/1341
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGENERELL DEL
BeskrivningSe upphandlingsdokument.