496405-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjurssanering
Referensnummer: Dnr: 2020–00260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
SISABs mål är råttfria och skadedjursfria skolmiljöer med låg miljöpåverkan avseende miljögifter och koldioxidutsläpp. Upphandlad leverantör ska kunna säkerställa en professionell och högkvalitativ tjänst och som hanterar leveransen från felanmälan till avslutat skadedjursärende m minimal risk för människors hälsa och negativa miljöeffekter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen