496418-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av pumpar – Service och reparation av LPS-pumpar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och reparation av LPS-pumpar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för service och reparation av LPS-pumpar. Mittskåne Vatten, som är Höörs kommun och Hörby kommuns gemensamma VA-organisation, avser teckna ramavtal för en period om tre (3) år med möjlighet till förlängning i ett (1) år. Beräknad avtalsstart är 2024-10-15.
Intern identifierareVR-2024-00197
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareService och reparation av LPS-pumpar