49642-2020 - ResultatSverige-Sollentuna: Servering av skolmåltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillagning och leverans av Skolmat till Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2018-0007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55523100 Servering av skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolmat, ca 11 000 luncher per dag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vaxmora
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ca 400 portioner per dag
Rudbeck
Del nr: 2
Ca 2500 portioner per dag
Tegelhagen
Del nr: 3
Ca 700 portioner per dag
Edsberg
Del nr: 4
Antalet portioner varierar från ca 1200 - 500 portioner per dag
Häggvik
Del nr: 5
Antalet portioner varierar från ca 2300 - 2600 per dag
Helenelund
Del nr: 6
Antalet portioner varierar från ca 4400 - 5500 per dag