49643-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottaging av förorenade massor
Referensnummer: 21227
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar mottagning av massor för behandling och/eller deponi.