49652-2017 - ResultatSverige-Tumba: Snickeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av portabel läktare.
Referensnummer: 2016:825
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421000 Snickeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Portabel utomhusläktare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39113000 Diverse säten och stolar, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen