Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetskonsulter inom Strategi, Ledning och Styrning
Referensnummer: 2020-O001281
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling syftar till att tillgodose Region Skånes behov av konsultstöd i frågor rörande Strategi, ledning och styrning samt konsultstöd inom Finans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 180 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Verksamhetskonsulter inom Strategi, Ledning och Styrning, Delområde A
Del nr: 2020-O001281-01
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser konsultstöd Strategi, ledning och styrning