496548-2023 - ÄndringSverige-Karlshamn: Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås och låssmedstjänster
Referensnummer: KS 2023/463
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar successiva leveranser av låssystem och låssmedstjänster. I uppdrag ingår alla normalt förekommande uppdrag såsom till exempel låsmontering av låssystem, nyckeltillverkning, låsreparation och mekaniska låssystem samt försäljning av lås, nycklar, cylindrar med mera. Elektriska lås ingår ej i uppdraget.
Uppdrag kommer genomföras inom Karlshamn Kommuns geografiska område.
Uppdrag under ramavtalstiden omfattar leverans av varor, servicearbeten och mindre entreprenader.
Upphandlingen genomför tillsammans med nedan upphandlade myndigheter.
Karlshamnsbostäder AB org.nr: 556526-8355 Karlshamnsfastigheter AB org.nr: 556188-5160  Västblekinge Miljö Aktiebolag org.nr: 556198-1480 Samtliga myndigheter kommer teckna separata avtal
Ingen specifik volym garanteras.