496579-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd i faktagransning och innehåll till Verksamt.
Referensnummer: 2017-1339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket avser att upphandla ett ramavtal avseende faktagranskning och framtagning av innehåll till verksamt.se.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stöd i faktagranskning till verksamt.se.