Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning av Västra Götalandsregionens personal
Referensnummer: RS 2021-05705
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Psykoterapihandledning och yrkesspecifik handledning som riktar sig till Västra Götalandsregionens medarbetare med behandlingsuppdrag inom området psykisk ohälsa och som är verksamma i patientnära arbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen