Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantering och transport av avfall
Referensnummer: 2018-98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande hyra av container, transport av avfall samt mottagande av deponi och osorterat bygg- och industriavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44613800 Avfallscontainrar, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen