496714-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Söderhamn
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar vinterväghållning för Söderhamns Kommun, Faxeholmen AB och Söderhamn Nära AB. Upphandlingen är uppdelad i områden, och anbud kan lämnas på ett eller flera av dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen