Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ITSM-verktyg, Linköpings kommun
Referensnummer: UH-2019-272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
ITSM-verktyg för OnPrem-leverans med tillhörande konsulttjänster. Linköpings kommun är upphandlande myndighet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 48920000 Programvara för kontorsautomation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktet omfattar leverans av ett ITSM-verktyg för leverans (OnPrem) och drift på plats hos Beställaren samt leverans av tillhörande tjänster, bland annat vad gäller införande, support och felavhjälpning, i enlighet med vad som kommer att villkoras i upphandlingsdokumenten. Linköpings kommun är upphandlande myndighet.