496842-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Vattenmätare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiomätare.
Referensnummer: 550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38421100 Vattenmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser ramavtal gällande Kretslopp och vattens och Tekniska förvaltningen i Mölndals stads behov av flödesmätare med statisk mätprincip, ultraljuds eller induktiv, nedan kallade radiomätare, under perioden.
2018 - 2020 med möjlighet till förlängning. Årsvolymen uppskattas till cirka 3,000 stycken på årsbasis.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen