496858-2020 - ResultatSverige-Örebro: Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbutveckling mot Sitevision 2020
Referensnummer: Ks 645/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling gäller en förfrågan att med max tre leverantörer skapa ett ramavtal för webbutveckling inom en teknisk miljö där Sitevision är CMS-plattformen. Anbudsgivaren ska kunna erbjuda kompetent personal för att inom Sitevision utveckla t ex sidmallar, webbfunktioner, integrationer och gränssnitt.
Örebro kommuns årliga inköp ligger på ca 1 000 000 SEK. Observera att angivna volymer är angivna med hänsyn till nu kända förhållanden och uppskattningar av kommande behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen