Arbetsförmedlingen avser att upphandla ett lönekartläggningssystem och konsultstöd för att ge stöd så att Arbetsförmedlingen utför lönekartläggningen inom de regler som Diskrimineringsombudsmannen (DO) har satt upp.
Beskrivning av kontraktsföremålet
Syfte och mål
Syftet med lönekartläggningssystemet är att Arbetsförmedlingen kan upptäcka, åtgärda och förhindra osakliga skillnader i lön och andra anställningsvillkor mellan kvinnor och män.
Målet med arbetet är att säkerställa att eventuella skillnader i lön mellan män och kvinnor är sakliga.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48463000 Programvara för statistik, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen