49696-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Lokalvård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård
BeskrivningUpphandlingen avser lokalvård med tillhörande tjänster för hela Sjöfartsverket i enlighet med vad som framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare23-04912
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på anbudsgivare
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på tjänsten