2. Förfarande
Förfarande
Titel: 4 st Sopbilar
Beskrivning: Denna upphandling gäller fyra (4) stycken sopbilar, två sidlastare, en baklastare och en baklastare med eldrift.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: En tvåfacks baklastande lastbil med EL motor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116463:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: En tvåfacks baklastande lastbil med HVO drift
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116463:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Två sidlastare med HVO drift
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116463:Lot:3