496979-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1049 Tolkförmedlingstjänster
Referensnummer: 21/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tolkförmedlingstjänster till Södertälje, Salem, Nykvarn, Katrineholm, Flen och Vingåkers kommuner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen