496982-2018 - ResultatSverige-Sveg: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad avseende Utemiljö
Referensnummer: HSN 2018/02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av yttre skötsel av Härjegårdar Fastighets AB:s och Härjedalens kommuns fastighetsbestånd.
Totalt 4 entreprenader, 1 Sveg, 2 Funäsdalen, 3 Ytterhogdal, 4 Lillhärdal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 77315000 Sådd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen