Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst älgförvaltning
Referensnummer: Dnr 500-8973-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Resursförstärkning inom två huvudområden projektet JaktAdm och inom förvaltningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen