Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal central planering tidiga skeden nya organisationsenheter
Referensnummer: 332/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal central planering och illustration tidiga skeden nya organisationsenheter. Stöd till FortV i upprättande av t.ex volymskisser, illustration, masterplan, trafikanalys, dimensionsanalys mm. hänförligt till t. ex. planarbete, förstudier, genomförbarhetsstudier eller olika slag av relaterade analyser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen