497049-2021 - ResultatSverige-Malmö: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter miljö och hållbar stadsutveckling
Referensnummer: STK-2020-1667
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsulttjänster inom miljö och hållbar stadsutveckling.
En hållbar stadsutveckling omfattar miljömässiga, sociala och ekonomiska kriterier.
Tjänsten omfattar tre olika valbara delområden (Del A, Del B och Del C).
De enskilda konsultuppdragen i respektive områdesdel av upphandlingen kan inte förutses eller beskrivas, eftersom de blir helt beroende av de aktuella uppdragens omfattning och art.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90700000 Miljötjänster, 90712000 Miljöplanering, 90712100 Utvecklingsplanering för stadsmiljön
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sista anbudsdag
Anbud ska vara beställaren tillhanda senast den 2021-06-03.