49706-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
District Heat Accumulator
Referensnummer: 19/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska verken i Linköping will invest in a district heat accumulator.
The scope of the works comprises construction, design, materials, manufacturing and establishment of the accumulator.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44611000 Tankar, 44611500 Vattentankar, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51810000 Installation av tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen