497106-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningstjänster, SLL1929
Referensnummer: FSN 2020-0333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla konsulttjänster för genomförande av kvalitativa och kvantitativa undersökningar.