Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K0122.066 Nybyggnad av kontorsbyggnad Revinge
Referensnummer: 3993/2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av kontorsbyggnad med en BTA ca 3650 m2. Kontorsbyggnaden ska utgöra arbetsplats för 110 personer med tillhörande lokaler för möten, utbildning, kopiering och paus. Byggnaden kommer även innehålla verksamhetsanpassade lokaler för hygien, tvätt och förvaring av fältutrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen