2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för fastighetsjour och felanmälan
Beskrivning: Upphandlingen avser fastighetsjour och felanmälan för hela fastighetsbeståndet tillhörande Stockholm stad. Nämligen utförande av akuta åtgärder för att återställa funktionsnedsättningar på tekniska installationer och byggdelar, och tillhandahållande av en fastighetsteknisk kundtjänst för emottagande av felanmälningar via telefon och webbportal.
Intern identifierare: FSK 2024/383
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79510000 Telefonsvarartjänster, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser fastighetsjour och felanmälan för hela fastighetsbeståndet tillhörande Stockholm stad. Fastighetsjour avser utförande av akuta åtgärder för att återställa funktionsnedsättningar på tekniska installationer och byggdelar. Felanmälan avser en fastighetsteknisk kundtjänst som tar emot felanmälningar via telefon och webbportal.
Intern identifierare: Entreprenad för fastighetsjour och felanmälan