2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lager- och logistiktjänster
Beskrivning: Lager- och logistikttjänster till Polismyndigheten, Tullverket och Kriminalvården. Lager- och logistiktjänsten kan sammanfattas som att lagerhålla, hantera och distribuera beklädnadsartiklar, utrusning samt övriga artiklar inom myndigheternas sortiment. Skyddsvärd utrustning, exempelvis tvångshjälpmedel och skyddsutrustning som till exempel vapen, batonger och skyddsvästar kommer ej att hanteras av leverantören.
Intern identifierare: A635.266/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79991000 Lagerhantering
Ytterligare klassificering (cpv): 60161000 Pakettransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lager- och logistiktjänster