497546-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av CRM-system
Referensnummer: 18/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB (JEAB) inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att få delta i upphandling av anpassning, leverans och implementering av nytt CRM-system för Jönköping Energi privatmarknad och företagsmarknad.
Systemet ska efter implementering underhållas och utvecklas efter JEAB:s utvecklingskurva och intern spridning av systemet.
Vi ser gärna att systemet är öppet så att även andra leverantörer kan utveckla delar i systemet efter implementering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48445000 Programvara för kundhantering, 48610000 Databassystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen