Huvudsaklig CPV-kod 42415210 Truckar med hanteringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Södertälje Hamn avser att upphandla operationell leasingavtal avseende två reachstackers. Maskinerna ska minst ha en kapacitet på 45 ton i första raden och 35 ton i andra raden. Under leasingperioden ska det ingå service, underhåll och försäkring av arbetsmaskinen samt däck.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42419200 Delar till truckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen