497587-2019 - ÄndringSverige-Sundbyberg: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UH - Tömning och bortskaffning av fett och kvarnar matavfall
Referensnummer: UH-2019-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Del 1 Tömning och bortskaffning av matslam från mattankar samt tömning och bortskaffning av fett och matslam från kombitankar. Entreprenaden omfattar tiden från 2020-02-01 till 2025-01-31.
Del 2 Tömning och bortskaffning av fett från fettavskiljare samt tömning av slam från enskilda avlopp. Tömning av enskilda avlopp sker endast på avrop. Entreprenaden omfattar tiden från 2020-10-01 till 2025-01-31.