497687-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Utrustning och tillbehör för bårhus
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning till Bårhus.
Referensnummer: 17/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33970000 Utrustning och tillbehör för bårhus
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende bårhusutrustning till Region Jönköpings län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33900000 Utrustning och tillbehör för obduktion och bårhus, 33920000 Utrustning och tillbehör för obduktion, 33940000 Utrustning och tillbehör för transport och förvaring av lik och kadaver, 33944000 Kylda skåp och frysar för bårhus, 33946000 Obduktionsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen